מתן רודיטי סיים במקום השישי בסבב האירופי באיטליהאחרי 13 שנות הפסקה: עירוני קריית אתא שבה לליגת העלכ-500 אוהדים באימון, מכבי ת''א דרוכה לקראת הדרבילפני גמר הגביע: הפועל באר שבע מארחת את בני סכניןבורוסיה דורטמונד הודיעה על סיום דרכו של מרקו רוזהבכר לשחקנים לקראת מכבי נתניה: ''חשוב לרדת לקרקע''דריכות גבוהה בהפועל ת''א: ''רוצים להחזיר את הכבוד''מכבי נתניה בחיפה, זקוקה לנקודה כדי להבטיח אירופהשאראס ביקר את השחקנים, לאסו הילל את סרחיו יויבוסטון הביסה את מיאמי ואיזנה ל-1:1 בגמר המזרח
כדור טניס (מאגר Pixabay)

טניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויות

חמישי | | 14:40    מאת מערכת ישראל ספורט

אלעד אלנר בן ה-14 הוגרל מול יריב מכוויית, שהחליט שלא להגיע למשחק ולספוג הפסד טכני. באיחוד האמירויות הגיבו: ''לא ייתכן שבתקופה כזו יש עדיין חרם על בסיס מגדרי, פוליטי או אתני''. הוא גם זכה בטורניר

אלעד אלנר, טניסאי ישראלי בן 13, הוחרם ביום שישי האחרון בזמן משחק נגד יריב כוויתי בטורניר שנערך באיחוד האמירויות.  הדבר זכה לכיסוי בתקשורת הקטארית, דווקא, ושם כתבו: "למרות הסכמי אברהם,עדיין מחרימים את הציונים". על פי הדיווח של כלי התקשורת בכווית, מוחמד אל-עוודי (14) סירב להתמודד מול הטניסאי הישראלי כאות תמיכה בפלסטינים ובמחאה על נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות.

מארגני התחרות "Ten Pro" השיבו כי הם נגד אפליה וגזענות, אך הסנקציה היחידה נגד שחקן שבוחר בדרך זו היא הפסד במשחק. "אנו מארגנים טורנירים עם כבוד לכל דת, צבע, מין, אמונה או כל דבר אחר. אנו דוחים גזענות, משחק לא הוגן, שנאה, הפחדה מינית וכו'. עם זאת, איננו יכולים להכריח את המשתתפים לשחק. זו החלטה חופשית שלהם לשחק או לא. אם שחקן מחליט לא לשחק את המשחק שלו, הסנקציה היא הפסד במשחק הזה". ארגון 'בצלמו' שיגר השבוע מכתב לראשי התאחדויות הטניס הבינלאומית והאסייתית, וכן לנשיא הוועד האולימפי הבינלאומי בדרישה להשעות את הטניסאי הכוויתי.

 מאיגוד הטניס נמסר: "איגוד הטניס בישראל מגנה את פרישתו של הטניסאי מכוויית, שעל פי הפרסומים הזרים החליט לא להתייצב למשחק מול הישראלי. בין יו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ, למנכ"ל איגוד הטניס באיחוד האמירויות, נאסר אל מרזוקי, שם התקיימה התחרות, יש ידידות חמה. בשיחה שהם קיימו לאור המקרה, אישר המנכ"ל האמירתי שהוא מודע לארוע, הוא החל בבירור יסודי שלו ומתכוון לטפל בו בצורה מקיפה. כמו כן, הוסיף המנכ"ל שלא ייתכן שבתקופה כזו יש עדיין חרם על בסיס מגדרי, פוליטי או אתני. היו"ר פרץ שוחח גם עם אמו של הטניסאי הישראלי, חיזק אותה והיא סיפרה שהיא גאה בהתנהלות של בנה שזכה במקום הראשון בתחרות".

נגישות