נשאר צהוב: מתן חוזז האריך את חוזהו במכבי תל אביבהושג סיכום: החלוץ אלן אוז'בולט יושאל להפועל ת''אהקפטן נשאר: אופק אביטל האריך את חוזהו בהפועל חיפהשהר ייצא לשיקום בלונדון, שביעות רצון מהסגל שנבנהמכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרו
לא יורשה להשתתף. דניל מדבדב (האתר הרשמי)

ווימבלדון: שחקנים רוסים ובלארוסים לא יורשו להתחרות

רביעי | | 17:52    מאת מערכת ישראל ספורט

הסנקציות על רוסיה הגיעו גם לאליפות הטניס היוקרתית בבריטניה: ''זה יהיה בלתי מתקבל על הדעת שהמשטר הרוסי יפיק תועלת כלשהי ממעורבותם של ספורטאים''. המדורג שני בעולם דניל מדבדב ייעדר מהתחרות

מארגני ווימבלדון הודיעו היום (רביעי) רשמית כי לא יאפשרו את השתתפותם של טניסאים רוסים ובלארוסים בטורניר השנה, בעקבות הפלישה הרוסית לאוקראינה, שהחלה לפני כחודשיים. חשוב לציין כי הדבר נעשה בניגוד למה שנקבע לפני כן על ידי ה-ITF (התאחדות הטניס העולמית), ה-ATP (הסבב העולמי לגברים) וה-WTA (הסבב העולמי לנשים), שקבעו שתינתן אפשרות לרוסים והבלארוסים להשתתף, אך רק תחת דגל ניטרלי ואסרו על ההשתתפות של נבחרות רוסיה ובלארוס בגביע דייויס ובגביע בילי ג'ין קינג (לשעבר הפדרציה).
 


בהודעה המארגנים נכתב: "בשם וועדת הניהול, אנו רוצים להביע את תמיכתנו המתמשכת בכל אלה שהושפעו מהסכסוך באוקראינה בתקופה הקשה הזו, אנו שותפים לגינוי העולמי של הפעולות הבלתי חוקיות של רוסיה, כמוסד ספורט שקלנו היטב את החלטותינו בהקשר של חובותינו כלפי הטניסאים, כלפי הקהילה שלנו וכלפי הציבור הרחב בבריטניה. לקחנו בחשבון גם הנחיות שנקבעו על ידי ממשלת בריטניה, במיוחד ביחס לגופי ספורט ואירועי ספורט. בהתחשב בפרופיל של האליפות ברחבי העולם, באחריותנו למלא את חלקנו במאמצים הנרחבים של ממשלה, תעשייה, ספורט ומוסדות רשמיים על מנת להגביל את ההשפעה הגלובלית של רוסיה באמצעים החזקים ביותר".
 


עוד נכתב: "בנסיבות של תוקפנות צבאית בלתי מוצדקת וחסרת תקדים שכזו, זה יהיה בלתי מתקבל על הדעת שהמשטר הרוסי יפיק תועלת כלשהי ממעורבותם של שחקנים רוסים או בלארוסים באליפות. לכן בצער עמוק, אנו דוחים כניסות של שחקנים רוסים ובלארוסים לאליפות 2022". המשמעות: המדורג שני בעולם דניל מדבדב מרוסיה, והמדורגת רביעית בעולם, ארינה סבלנקה מבלארוס, הם שני השחקנים בעלי הדירוג הגבוה ביותר שלא יוכלו לשחק. גם אנדריי רובלב הרוסי מהמקום השמיני בדירוג הגברים ואנסטסיה פבלוצ'נקובה הרוסייה (15 בעולם) לא יוכלו ליטול חלק בטורניר היוקרתי.

נגישות