מצהוב לאדום: בלייזר חתם רשמית בהפועל ירושליםעמותת אוהדי בית''ר ירושלים חתמה על הסכם הרכישהגיא גודס: ''מדובר בחלון הרבה יותר מנטלי מאשר פיזי''בני לם: ''רוצים להגיע שוב לאירופה, נציג כדורגל מהנה''זלקה האריך את חוזהו עד 2025 ויישאר בתפקיד מקצועיהקאמבק הושלם: ערן זהבי חוזר רשמית למכבי תל אביבמ.ס אשדוד קיימה אימון פתיחה, בן שמעון: ''יגיע רכש טוב''ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יקהקשר גודפריד רומראטו חתם לשנתיים בהפועל תל אביבהמגן פייר קורנו והחלוץ גי אמבנזה מועמדים לאלופה
המשלחת הישראלית לאליפות אירופה (יח''צ)

ספיישל אולימפיקס: 18 מדליות לישראל באליפות אירופה

שלישי | | 18:45    מאת מערכת ישראל ספורט

הספורטאים והספורטאיות ישובו ארצה אחרי הישגים רבים בתחרות במלטה: ''הלב מתפוצץ מגאווה. מקווים שעד המשחקים האולימפיים המדינה תבין את מעמד הספיישל ותתייחס אליהם כמו אל כל ספורטאי בישראל''

אליפות אירופה של ספיישל אולימפיקס הגיעה היום (שלישי) לסיומה במלטה, כאשר לא פחות מ-25 מדינות לקחו חלק באירוע המרגש. המשלחת הישראלית מנתה 22 ספורטאים וספורטאיות, והיא חוזרת ארצה עם לא פחות מ-18 מדליות. אחרי ההצלחות באליפות אירופה, העיניים נשואות כעת למשחקים האולימפיים במינכן 2023. הספורטאים והספורטאיות ציינו לאורך כל התחרות כמה הם התרגשו לקחת חלק באליפות אירופה וכמה הם גאים לייצג את מדינת ישראל.

סיכום המדליות

טניס שולחן: פזית רובנס מדליית ארד, אופיר גלון מדליית ארד, חנן ופזית רובנס מדליית ארד יונייפייד.

כדורגל: מקום רביעי

עדי מדמון (יח''צ)
אתלטיקה: עדי מדמון - זהב 400 מטר, זהב 100 מטר, כסף ברביעיית השליחים. עזרא אברהם - זהב הדיפת כדור ברזל, ארד 100 מטר, כסף ברביעיית השליחים. אורית מוסלי - ארד בקפיצה לרוחק, ארד 100 מטר, כסף ברביעיית השליחים. דין מלאכי - כסף בקפיצה לרוחק, רביעי ב-100 מטר, כסף ברביעיית השליחים.

שחייה: סיוון סגל מדליית כסף 25 מטר פרפר, אורן עוזיאלי מדליית כסף 100 מטר חתירה, נעה תירוש מדליית זהב 50 חתירה.

מנכ"לית "ספיישל אולימפיקס ישראל", שרון בלנגה לוי: "הלב מתפוצץ מגאווה. כנגד כל הסיכויים וללא תקציב מדיני יצאה המשלחת לייצג את ישראל, אחרי גיוס המונים וקמפיינים אישיים ובעזרת מרכז הפועל שהרימו את המשלחת וגרמו לה לקרות , אנחנו מקווים שעד אולימפיאדת ברלין משרד הספורט יבין את המהות והחשיבות של הספורטאים שלנו".

עוד הוסיפה: "הספורטאים והספורטאיות שלנו מפגינים יכולות מרשימות וכאלה שגורמות להערצה. אני מתרגשת וגאה, כיף גדול לשמוע על כאלה בשורות ממלטה. כל טורניר בינלאומי הם מפתיעים אותי מחדש עם כוח רצון שאין שני לו. אנחנו בטוחים שנחזור עם הרבה גאווה למדינה, והיעד הבא שלנו הוא המשחקים האולימפיים בברלין, קיץ 2023, אנו מקווים שעד המשחקים האולימפיים המדינה כבר תבין את מעמד ספיישל ותתייחס אליהם כמו אל כל ספורטאי בישראל".

נגישות