ברקוביץ': ''ברגע שעלינו ליגה, ידעתי שאני רוצה להישאר''ענקית: דיאנה וייסמן קבעה את התוצאה השישית באירופהמנחם קורצקי: ''זה קרש קפיצה, רוצה להישאר כמה שנים''טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתהפתעת הקיץ של הפועל ב''ש: תומר חמד חתם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופהנבחרת הנוער תנחת הערב, גלוך ''מבוקש בדורטמונד''5 נקודות לצ'אצ'אשווילי בהפסד גולדן סטייט בליגת הקיץ
יואב עומר (צילום: sailing energy)

אליפות אירופה בגלישת רוח: יואב עומר עלה למקום ה-5

רביעי | | 20:08    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר ארבעה שיוטים, גולש הרוח הישראלי התקדם במעלה הדרוג באליפות בגארדה ומדורג חמישי מתוך 154 משתתפים. שחר רשף, שפתחה בסערה, הידרדרה למקום 12 ושחר טיבי עלתה למקום השישי בדירוג

יומה השני של אליפות אירופה בגלישת רוח הסתיים היום (רביעי) בגארדה, איטליה, עם התקדמות מרשימה של יואב עומר במעלה הדירוג ושינויים בדירוג הגולשות הישראליות.

לאחר ארבעה שיוטים היום עלה יואב עומר למקום החמישי הכללי בדירוג, עליה של תשעה מקומות מאתמול. עומר יכול להסתכל בסיפוק על שלושת השיוטים הראשונים של היום, שם סיים במקומות 2,4,3. שני ישראלים נוספים נמצאים בעשיריה השלישית של התחרות, תום ראובני במקום 20 ותומר ורדימון במקום 28. עידו פומרנץ נאלץ לפרוש היום מהתחרות, לאחר שבמהלך התנגשות פגע גלשן של אחד המתחרים ברגלו. פומרנץ פונה לבית החולים, שם נשלל שבר, אך בהוראת הצוותים המקצועיים הוא לא יוכל להמשיך להתחרות.

בנשים עלתה שחר טיבי למקום השישי לאחר יום שיוטים יציב (מיקומים 3,4,12,8) והיא כעת הישראלית המובילה. שחר רשף, שפתחה אתמול בסערה את התחרות, הידרדרה מהמקום הראשון הכללי למקום 12 לאחר יום חלש (19,12,30,9). אחריה דניאלה פלג, במקום 15. את העשיריה השניה בתחרות סוגרות שרון קנטור (מקום 18) ומאיה מוריס (19). את התחרות בנשים מובילה הצרפתיה הלן נוסמון, אלופת אירופה והעולם המכהנת.

לאחר דחייה בתחילת היום בגלל רוח לא מספקת הנבחרות ביצעו ארבעה שיוטים ברוח חלשה. מחר בבוקר יחולקו הגברים והנשים לצי הזהב (50% מהמקומות הראשונים) וצי כסף. רק צי הזהב ממשיך להיאבק על אחד מעשרת המקומות הראשונים, המקנים את כרטיס הכניסה לשיוטי המדליות, שיערכו ביום ראשון. כרגע שבע מתוך תשע הגולשות הישראליות וחמישה גברים נמצאים בטווח צי הזהב.

נגישות