פניני: ''זה היה בידיים שלנו, לא קיבלנו החלטות נכונות''מושבה ישראלית: קני סייף חתם רשמית בנטפצ'י באקוגיא גודס הודה: ''אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו''איזה פספוס: נבחרת ישראל הפסידה 90:85 לפולין בחוץחיים: ''אתאכזב מאוד ולא אקבל את זה אם נפסיד בגמר''מוטי מלכה סיכם על חזרתו לנוף הגליל: ''חזרתי הביתה''מכבי חיפה: פיירו ינחת הלילה, מאור לוי האריך את חוזהורשמית: שי אייזן עזב את הפועל ת''א ונמכר למ.ס אשדודחיים: ''השחקנים מבינים שכבר אין תקרות זכוכית עבורם''תומר אלטמן חתם רשמית, הראל שלום האריך חוזה
יואב עומר (צילום: Moan Photo)

שייט: עומר, טיבי ופלג עלו לרבע גמר אליפות אירופה

שבת | | 19:11    מאת מערכת ישראל ספורט

הצלחה גדולה לנבחרת ישראל בגלישה, כאשר עומר, פלג וטיבי הבטיחו את מקומם בשיוטי המדליות של אליפות אירופה בגלישת רוח. מחר התוצאות מתאפסות ושלושה שיוטים יקבעו האם יהיו מדליות לישראל

יום השיוטים הסדירים האחרון באליפות אירופה בגלישת רוח הסתיים בדרמות גדולות, הן בנבחרת הגברים והן בנשים.

יואב עומר, שהחל את ארבעת שיוטי היום במקום 12 ידע שהוא מוכרח להתעלות על מנת להצליח ולהתברג בין עשרת הגדולים. עומר אכן סיפק את הסחורה עם רצף ארבעת השיוטים הטוב שלו בתחרות. הוא סיים חמישי בשני השיוטים הראשונים של היום, שביעי בשיוט השלישי ואף ניצח את השיוט האחרון של התחרות. התוצאה הביאה אותו למקום החמישי הכללי. תום ראובני יצא גם הוא למים עם רצף שיוטים מצוין (3,15,5,3), שקידם אותו מהמקום ה-17 עד ל-12, אך מחוץ לשיוט המדליות של מחר.

בדגם ה-IQ פויל מתאפס הניקוד אותו השיגו הגולשים ושלושת שיוטי המדליות מתקיימים בשיטת הנוקאאוט, כאשר ברבע ובחצי הגמר רק שני הגולשים הראשונים מתקדמים לשלב הבא.

שחר טיבי (צילום: Emillio Santinelli)
בנשים דניאלה פלג הצעירה, שזרחה אתמול עם פריצה למקום החמישי הכללי, ביצעה יום שיוטים פושר (מקומות 35,11,23,19), שהוריד אותה למקום השמיני הכללי, אך הבטיח את השתתפותה בשיוטי המדליות מחר. פלג היא צעירת המשתתפות בשיוטי המדליות והיחידה מתחת לגיל 21 ועל כן הבטיחה לעצמה למעשה מדליית זהב בקטגוריית הגיל הזו. במדליית הארד בקטגוריית U21 זכתה שרון קנטור.

מי ששמרה על דריכות בנבחרת הנשים עד לרגע האחרון הייתה שחר טיבי, שיצאה היום למים עם שני שיוטים מצוינים, במקומות הראשון וחמישי. שני השיוטים האחרונים של היום לא האירו פנים לגולשת הישראלית, עם מקומות 45 ו-39, וחוסר וודאות לגבי השתלבותה בעשרת הגדולות. אחרי מתח ארוך בנבחרת הישראלית התפרסמו התוצאות הסופיות, שמיקמו אותה במקום עשירי, מרחק נקודה אחת בלבד מהשייטת הספרדייה, שאחריה.

מחר כאמור מתחילים שיוטי המדליות, שיקבעו אם ומי משלושת הישראלים יעמדו על הפודיום.

נגישות