ברקוביץ': ''ברגע שעלינו ליגה, ידעתי שאני רוצה להישאר''ענקית: דיאנה וייסמן קבעה את התוצאה השישית באירופהמנחם קורצקי: ''זה קרש קפיצה, רוצה להישאר כמה שנים''טאלב טוואטחה עזב את מכבי חיפה וחתם בבני סכניןהזר הראשון: עבדול-מאליק אבו חתם בהפועל גליל עליוןציון צמח חתם בראשל''צ, אלעד שחף עובר לליגה הרומניתהפתעת הקיץ של הפועל ב''ש: תומר חמד חתם לשנתייםמכבי חיפה תשלם לגנגאן בונוס עבור הצלחה באירופהנבחרת הנוער תנחת הערב, גלוך ''מבוקש בדורטמונד''5 נקודות לצ'אצ'אשווילי בהפסד גולדן סטייט בליגת הקיץ
יואב עומר (צילום: Emillio Santinelli)

אליפות אירופה בגלישת רוח: יואב עומר סיים במקום ה-4

ראשון | | 17:31    מאת מערכת ישראל ספורט

עומר, שנגע במדליה אירופאית ראשונה ב-IQ פויל: ''מרוצה, הצגתי השבוע יכולת טובה והייתי יציב יחסית''. זהב לדניאלה פלג זכתה בקטגוריית גיל U21 וארד לשרון קנטור. כסף למיה אשכנזי באליפות העולם לנוער

יואב עומר, גולש ה-IQ פויל הישראלי סיים את אליפות אירופה בגלישת רוח במקום הרביעי. עומר התחיל את שיוטי המדליות ברבע הגמר עם שיוט מצוין וניצחון, שהעלה אותו לחצי הגמר, שם התחרה מול נציגים מאיטליה, צרפת ובריטניה. על מנת להעפיל לגמר ולהבטיח מדליה היה חייב עומר לסיים באחד משני המקומות הראשונים, אך זינוק חלש שלו מיקם אותו שלישי לאורך כל המרוץ, הפרש שלא נסגר עד הסיום.

עומר נשאר מעודד מאוד מההישג: "הייתה תחרות טובה. רבע הגמר היה מעולה אבל הזינוק באיחור בחצי גרם לי לרדוף אחרי המובילים לאורך כל הדרך. הצגתי השבוע יכולת טובה והייתי יציב יחסית. בסך הכל אני מרוצה".

המאמן גל פרידמן: "יואב עשה תחרות מעולה. ידעתי שהוא מגיע לתחרות ברמה גבוהה, אבל לא הייתי יכול לדעת איך בדיוק זה הסתיים. במהלך התחרות הוא הצליח להתעלות ברגע האמת ולנצח מתחרים שעל הנייר יותר מהירים ממנו. הכיוון מעולה וברגע שהוא יעלה מסה הוא יוכל לאיים על מדליה בכל תחרות".

אצל הנשים, אכזבה לדניאלה פלג ושחר טיבי, שפסלו שתיהן בזינוק מוקדם ברבע הגמר וסיימו את התחרות. מאמן נבחרת הנשים, שחר צוברי: "תחרות מטרה ראשונה השנה, תחרות מוצלחת בסך הכל, עם שתי נשים בגמר. אמנם הייתה לנו תחרות לא יציבה, אבל אני משוכנע שהספורטאיות למדו הרבה ובתור הנבחרת הפקנו המון לקחים. בעוד 4 חודשים אליפות העולם והמטרה ברורה."

הישג נרשם בנשים עם פודיום ישראלי כפול בקטגוריית U21 (עד גיל 21), כאשר דניאלה פלג זוכה במדליית הזהב ושרון קנטור בארד.

באיגוד השייט מביעים שביעות רצון מתוצאות האליפות: "באנו לאליפות עם שתי נבחרות גדולות, צוות אימון ומעטפת מקצועית", אומר שי בובר, יו"ר איגוד השייט. "הנבחרות מציגות התקדמות משמעותית לאורך הקמפיין, גם בגברים וגם בנשים, ואנחנו מעודדים ומסתכלים קדימה לתחרויות הבאות. אני מודה לספורטאים והספורטאיות שלנו שנתנו הכל כדי להביא הישג. זה היה קרוב ובפעם הבאה נחזור גם עם מדליות בבוגרים".

תוצאות שאר הנבחרת:
גברים- תום ראובני (12), תומר ורדימון (23), באז בל (65), דניאל בסיק תשתש (72), עידו פומרנץ (77), רוי הילל (79), אופק אלימלך (92), יואב כהן (120).
נשים- דניאלה פלג ושחר טיבי (7), שרון קנטור (20), שחר רשף (21), מאיה מוריס (28), נעמה גזית (33), קטי ספיצ'קוב (41), ניב רובינסון (53), נוי דריהן (56).

מיה אשכנזי (צילום: robert hadjduk)
מיה אשכנזי זכתה במדליית הכסף באליפות העולם לנוער בקייט פויל

מיה אשכנזי בת ה-19, ממועדון שדות ים זכתה במדליית הכסף באליפות העולם בגלישה במצנח רחיפה (קייט פויל) בקטגוריית עד גיל 21. אשכנזי הובילה לאורך רוב שלבי האליפות וסיימה כבר את שלב המוקדמות עם סיכוי טוב למדליה, מכיוון שסיימה במקום הראשון.

גמר תחרות הקייט מתקיים בפורמט חדש בו המנצחת בשיוטי המוקדמות עולה ישירות לגמר כשלזכותה 2 נקודות. הניצחון בגמר מוענק לגולשת הראשונה שצוברת 3 ניצחונות, כך שאשכנזי נדרשה לנצחון אחד בלבד על מנת לזכות בזהב.

יום הגמרים התאפיין ברוח חלשה ומשתנה, שהקשתה על המתמודדות. במהלך השיוט הראשון אף נפלה אשכנזי למים. לאחר מכן חדלה הרוח והתחרות נעצרה לשעה ארוכה. כשחזרו המתחרות למים הצליחה המתחרה הפולניה לנצח שלושה שיוטים ברצף וזכתה בזהב.

מאמן נבחרת הקייט, שחף אמיר: "הייתה לנו תחרות מצויינת. גם מיה וגם גל הובילו לאורך רוב שלבי התחרות והראו למה הן מסוגלות. בעתיד הקרוב נצליח גם להביא את היכולות האלה לבוגרים".

תוצאות הנבחרת:
בנות- מיה אשכנזי (2), גל צוקרמן (10), גל בוקר (17)
בנים- טל תשתש (22), יואב ברזילי (34), עידו ברזילי (37)

נגישות