נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה ליוון ברבע הגמרבכר: ''עשינו חצי דרך אל החלום, המשחק בשבת תקוע''חלום האלופות בחיים: 2:3 למכבי חיפה על הכוכב האדוםלברון ג'יימס האריך את חוזהו בלייקרס בשנתיים נוספותסכנין סיימה שנייה בבית א', נקודה ראשונה להפועל חיפהרון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''
גל צוקרמן עם המדליה (צילום: איגוד השייט בישראל)

צוקרמן זכתה במדליית ארד בגביע העולם בגלישת קייט

ראשון | | 20:14    מאת מערכת ישראל ספורט

הגולשת סיימה במקום השלישי בתחרות מצנח הרחיפה (קייט פויל) שנערכה באמסטרדם: ''מסתכלת קדימה לאליפויות העולם ואירופה באוקטובר''. מקום 4 למיה אשכנזי, שלושה מהגברים העפילו לשיוט המדליות

גל צוקרמן, ממועדון שדות ים, זכתה היום (ראשון) במדליית הארד בתום בגביע העולם בגלישה במצנח רחיפה (קייט פויל). מיה אשכנזי סיימה במקום הרביעי.

לאחר חמישה ימי תחרות התמקמו אשכנזי וצוקרמן במקומות השלישי והרביעי בתחרות, עם ניקוד זהה, מה שהוביל את שתיהן להתחרות היום בחצי הגמר. בחצי הגמר מתחלקות המתמודדות לשתי קבוצות של 6 גולשות, כאשר רק השתיים הראשונות עולות לשיוט הגמר, שם ממתינות להן שתי המובילות בשיוטים הסדירים של התחרות.

אשכנזי וצוקרמן המשיכו לגלוש בצורה טובה, כאשר שתיהן מסיימות את שיוט חצי הגמר הראשון במקום הראשון ואת השיוט השני במקום השני, ועולות לגמר יחדיו. בגמר המתינו להן אנלוס למר מהולנד, שהייתה צריכה לנצח בשיוט אחד בלבד על מנת לזכות בזהב וג'זלה בורל מספרד, שנדרשה לשני נצחונות בגמר.

שיוט הגמר היה צמוד בצורה יוצאת דופן, כאשר לאחר נפילה בתחילת השיוט מצליחה צוקרמן להדביק פערים ולהצמד להולנדית המובילה, ואשכנזי מיד אחריה. המתח המשיך עד קו הגמר, אותו עברה ההולנדית ראשונה, תוך שהיא מבטיחה לעצמה את מדליית הזהב.

צוקרמן מסר: "הייתה תחרות מצויינת מבחינתי. סיימתי כמעט את כל שיוטי התחרות בדבוקה הראשונה ולא נתתי לעצמי להוריד הילוך עד הסוף. הוכחתי לעצמי שאני מצליחה להתגבר גם ברגעים הקשים יותר ועכשיו אני מסתכלת קדימה לאליפויות העולם ואירופה באוקטובר".

גם בגברים נרשמה תחרות מוצלחת מאוד, כאשר שלושה נציגים העפילו לשיוטי המדליות, אך לא הצליחו להעפיל לגמר. זוהר חרובי סיים את התחרות במקום השביעי, דביר אזולאי 9 ודור זרקא 11. יעל פז סיים במקום ה-22.

מאמן נבחרת הקייט, שחף אמיר: "הייתה לנו תחרות מצויינת ואני מאוד מרוצה מהיציבות אותה הפגינה הנבחרת. הראנו שאנחנו מסוגלים להתחרות ברמות הגבוהות בעולם ולראייה, גם מיה וגם גל הובילו לאורך רוב שלבי התחרות. גם בגברים אנחנו במגמה של שיפור קבוע ביכולות מתחרות לתחרות והמבט כרגע קדימה לאליפויות העולם ואירופה באוקטובר".

עוד התחרתה בגביע העולם שי קקון בסירת ILCA6. קקון סיימה את התחרות במקום ה-23.

נגישות