עושים היסטוריה: שגריר בחריין קיים ביקור במכון וינגייטליגיונר חדש: אילון אלמוג הושאל להארטברג האוסטריתגולדהאר יגיע לישראל, דסה סיכם עקרונית במכבי ת''אקלינגר: ''צריך לאטום אוזניים מביקורת חיצונית ורעשים''אבוקסיס: ''צריכים עוד 2-3 זרים ואז נדבר על מטרות''המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין צפוי להידחותארז כלפון: ''אלחם בנחישות בכל התופעות השליליות''אליניב ברדה: ''אנחנו חייבים להגיע מוכנים ומפוקסים''לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''
רז הרשקו עם המדליה והמאמן שני הרשקו (באדיבות איגוד הג'ודו)

ג'ודו: מדליית זהב לרז הרשקו, כסף ללניר, ארד לפלצ'יק

ראשון | | 13:40    מאת מערכת ישראל ספורט

יום מוצלח במיוחד למשלחת הישראלית בגרנד סלאם מונגוליה, שהסתיים עם שש מדליות למשלחת הישראלית. סגנית אלופת אירופה הרשימה, לניר נוצחה רק בגמר והג'ודאי חגג אחרי שגבר על קים בניקוד זהב

יום מוצלח במיוחד היום (ראשון) למשלחת הישראלית בגרנד סלאם מונגוליה בג'ודו, עם מדליית זהב, מדליית כסף ומדליית ארד, כאשר סך המדליות של ישראל עומד על 6 בסיומה של התחרות בבירה אולן בטור.

ענבר לניר עם המדליה ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)
רז הרשקו זכתה במדליית הזהב בקטגוריית המשקל מעל 78 ק"ג. הרשקו עשתה זאת בסטייל עם ריתוק מושלם בקרב הגמר. בדרך למדליית הזהב גברה הרשקו בעונשים ברבע בגמר על דריה ולדימירובה מרוסיה,  המשיכה עם ניצחון בחצי הגמר על קמילה ברליקש מקזחסטן ובגמר, ניצחה עם ריתוק גדול את אדישורן אמרשיקאן.

ענבר לניר זכתה במדליית הכסף בקטגוריית המשקל עד 78 ק"ג. בדרך למדליה גברה ברבע הגמר על נדזאדה טטרצ'אנקו מרוסיה, המשיכה עם ניצחון על אירדינת-אוד בטבאייר ממונגוליה ובגמר הפסידה לממי אומיקי היפנית, אלופת העולם לשעבר.

ענבר לניר, שני הרשקו ורז הרשקו (איגוד הג'ודו)
מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו אמר: "אין כיף יותר גדול מלסיים תחרות כל-כך מוצלחת בזכיה במדלית הזהב. נבחרת הנשים מסיימת תחרות קריטריון אולימפי ראשונה עם הישגים היסטוריים: רז הרשקו (78+) ממשיכה את רצף ההצלחות וזוכה במדלית זהב, ענבר לניר (78 קג) בתחרות מצויינת זוכה במדלית הכסף וסגל הספורטאיות שהתחרו (בסה״כ 8 ספורטאיות) זוכה ב-4 מדליות ועוד 3 ספורטאיות במקום החמישי. זה אומנם צעד ראשון בדרך ארוכה, יש עוד הרבה מאוד עבודה ולאן להשתפר, אבל זה רגע שאפשר גם לחגוג בו את ההישגים בתחרות ואת העבודה הקשה והנחישות של כל הצוות שליי, ובראש ובראשונה של הספורטאיות".

הרשקו הוסיף: "אני מאוד גאה בעבודה שאנחנו עושים ושמח בשביל כולם כשזה מצליח. ממחר הפנים למשימות הבאות, שהן רבות וקשות. אני מודה לאיגוד הג’ודו והעומד בראשו משה פונטי ולכל עובדי האיגוד על התמיכה, הדאגה והאמונה בי, בצוות שלי ובספורטאיות הנבחרת".

גיא פוגל, פיטר פלצ'יק ואורן סמדג'ה (איגוד הג'ודו)
פיטר פלצ'יק זכה במדליית הארד בקטגוריית המשקל עד 100 ק"ג. בדרכו למדליה גבר על איסלם בוזבאייב מקזחסטן, המשיך עם ניצחון ברבע הגמר על קנטרו אידה מיפן ובחצי הגמר נוצח בידי מטווי קניקוביצקי אלוף אירופה עד גיל 22 לשנת 2021 (שהמשיך עד לגמר וזכה בזהב) ובקרב על הארד ניצח פלצ'יק בגולדן סקור את ג'י יאן קים מקוריאה.

מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה: "פיטר היה טוב היום ומגיע לו כל הכבוד על לחימה בלתי מתפשרת בכל קרב. אנחנו רק בתחילת הדרך לקביעת הקריטריון ויש לפנינו עוד דר ארוכה. מבבחינתי ומבחינת הצוות המקצועי אנחנו רואים לצד הוותיקים את הדור הבא, והמקום החמישי של מתן קוקלייב מעיד על כך".

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "התחלה בהחלט טובה לקריטריון האולימפי, לסיים תחרות ראשונה עם 6 מדליות זה הישג שצריך להעריך אותו מאוד. יש לנו ספורטאיות וספורטאים נהדרים וצוות מקצועי מדהים, אבל צריך לזכור- זהו רק צעד ראשון בדרך ארוכה, יש לנו עוד הרבה צעדים בדרך למטרות שלנו".

נגישות