פוצ'יוולי: ישראל עלתה למקום הראשון בדירוג האירופיימים גורליים: שעון החול של בית''ר ירושלים הולך ואוזלברצלונה הודיעה לפרנקי דה יונג שחוזהו אינו חוקימכבי ת''א יצאה לסלוניקי, גולסה: ''מצפים למשחק חם''בעקבות החוב לפיליפה רודריגס: סגל חסר להפועל ת''אטימו מוזי הושאל לקריית שמונה, תוכל לרכוש אותו בקיץשב לישראל: ברנקו ורגוץ' חתם לעונה במכבי פתח תקווהדיווח: ברצלונה מנהלת מו''מ עם מסי על חזרה ב-2023מארסיי פתחה עונה עם 1:4 על ריימס, ראמזי הציל את ניסאליפות אירופה: נבחרת הנערות הפסידה 69:40 לצרפת
המפגש היום (דוברות המשטרה)

שר הספורט טרופר והמפכ''ל נפגשו עם נציגי אוהדים

ראשון | | 19:38    מאת מערכת ישראל ספורט

על רקע המאבק באלימות בספורט, נציגי האוהדים נפגשו עם המפכ''ל רנ''צ יעקב שבאתי ושר הספורט, כשעלתה הסוגיה לאישור פירוטכניקה קרה. טרופר: ''יש משבר אמון בין הקהל למשטרה, מודה על השת''פ''

בצל המאבק באלימות במגרשי הספורט, התקיימה היום (ראשון) פגישה בין שר התרבות והספורט, חילי טרופר ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, לבין נציגי אוהדי קבוצות הספורט בישראל. את הפגישה שהסתיימה מוקדם יותר הערב, יזם השר טרופר לפני כשלושה שבועות, לאחר פגישה שקיים עם נציגי ארגון האוהדים, בעקבות הרצון לחזק את האמון בין המשטרה לאוהדים ולהפוך את מגרשי הספורט למקומות בטוחים. המפכ"ל נענה בחיוב לבקשת השר לפגישה והגיע היום אל משרד התרבות והספורט. הפגישה התקיימה ברוח טובה ובאווירה חיובית. מלבד המפכ"ל נטלו חלק מטעם המשטרה גם ראש אג"מ ניצב סיגל בר צבי , רח"ט אבטחה, תנ"צ משה אדרי ורמ"ד מניעת אלימות בספורט, רב פקד איציק עמיר.  

בסיומה של הפגישה סיכמו הצדדים כי יוקם צוות משותף של משרד התרבות והספורט, המשטרה והאוהדים אשר יבחן מספר צעדים מוסכמים. אחת האפשרויות שעלו לבחינה היא הסדרת השימוש בפירוטכניקה קרה, כך שהיא תהיה בטוחה ותאפשר לאוהדים להביע את תמיכתם בקבוצה אך מנגד לא תסכן אחרים ולא תהווה עבירה על החוק. מדובר אך ורק בסוגי פירוטכניקה העומדת בתקני משרד הכלכלה והפעלתה תעבור את כל שרשרת האישורים הקבועים בחוק. בנוסף סוכם על הקמת מנגנון תיאום בין המשטרה לאוהדים. בשיחה עלו רעיונות והצעות נוספות שיבחנו על ידי הצוות המשותף לאוהדים ולמשטרה.

מפכ''ל המשטרה רנ''צ יעקב שבתאי והשר חילי טרופר (דוברות המשטרה)
המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי, אמר במפגש: "אני מברך על המפגש ואני בא אליו בגישה פתוחה כמו לכל נושא, ובטח נושא כמו הספורט בישראל שהוא תחום שמושך אליו את כל המגזרים וכל האוכלוסיות במטרה להנות מספורט. כיום לצערי חלק מהמגרשים הפכו לזירת התגוששות. לראות מגרש עולה בעשן אבוקות, אין מסוכן מזה לשלום הציבור. אלימות אוהדים בכל מגרש היא מחוץ לתחום מבחינתנו ואנחנו נעשה אכיפה בלתי מתפשרת נגד הפורעים. המפגש שאנו מקיימים כאן נועד לחזק את הקשר של המשטרה עם האוהדים ולשפר את תחושת הביטחון במגרשים בכדי לאפשר לכל אזרחי ישראל להנות מהספורט. מרביתם המכריע של האוהדים הם שומרי חוק והמטרה שלנו וחובתנו כמשטרה היא להעניק ביטחון גם במגרשי הספורט בישראל".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "המאבק באלימות בספורט היא משימה משותפת של כולנו. אחרי עונה שהיתה רוויה באלימות ומתוך הבנה כי יש משבר אמון בין אוהדים לבין המשטרה ביקשתי לייצר ערוץ פתוח וקבוע של שיתוף פעולה. אני מודה למפכ"ל שנרתם למשימה חשובה זו וכעת ישבו צוותים משותפים אשר ינסו להגיע להסדרה ולסיכומים בתחומים שונים. אני קורא לכולם לא להסתפק במילים יפות, אלא לעמוד במשותף נגד מעשי אלימות מכל סוג שהם".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות