עושים היסטוריה: שגריר בחריין קיים ביקור במכון וינגייטליגיונר חדש: אילון אלמוג הושאל להארטברג האוסטריתגולדהאר יגיע לישראל, דסה סיכם עקרונית במכבי ת''אקלינגר: ''צריך לאטום אוזניים מביקורת חיצונית ורעשים''אבוקסיס: ''צריכים עוד 2-3 זרים ואז נדבר על מטרות''המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין צפוי להידחותארז כלפון: ''אלחם בנחישות בכל התופעות השליליות''אליניב ברדה: ''אנחנו חייבים להגיע מוכנים ומפוקסים''לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''
רימוני עשן ואבוקות ביציע של מכבי ת''א (ישי נאמן)

פורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביה

שני | | 11:09    מאת מערכת ישראל ספורט

רגע אחרי שעבר התיקון לחוק הספורט, דו''ח האלימות והגזענות מצייר תמונה מדאיגה. לפי הנתונים, מכבי ת''א נמצאה אשמה הכי הרבה פעמים בביה''ד, עלייה דרמטית בזילות השואה. רכז התוכנית: ''איבוד שליטה''

רגע אחרי שאושר התיקון לחוק הספורט, פורסם היום (שני) דו"ח הגזענות והאלימות לסיכום עונת 2021/22 של התוכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים", מבית "הקרן החדשה לישראל", המציג תמונה על הנעשה ביציע במשחקי ליגת העל בכדורגל.

רכז התכנית גל קרפל אמר: "אחרי תקופה הגבלות הקורונה, עושה רושם שהרשויות איבדו שליטה על המתרחש ביציעי הכדורגל. אני מברך על כך שיש חוק שנועד לשפר את האכיפה. עם זאת, יש לוודא כי החוק אכן יוריד את כמות האלימות ביציעים, ולא ייצר קרקע פוריה לעימותים שבועיים בין שוטרים לאוהדים".

אבוקות ורימוני עשן של אוהדי הפועל ת''א (ישי נאמן)
עיקרי הדו"ח:

* לאחר סיום הגבלות הקורונה חלה עלייה חדה במקרים של התפרעויות אוהדים ביציעים - פריצות למגרש, השלכת חפצים אל הדשא, עצירת משחקים בעקבות השלכת רימוני עשן ואבוקות. כמו כן, נרשמו כמדי שנה מספר מקרי אלימות קשים.

* בעונת 21/22 דיווחי משקיפי התכנית על 110 אירועים של התפרעויות אוהדים והשלכת חפצים. מספר שיא בכל הזמנים מאז החלו המדידות בשנת 2000.

* בעונה החולפת נרשמו מספר חסר תקדים של 21 תקריות פריצת אוהדים לכר הדשא. מספר שיא בכל הזמנים מאז החלו המדידות בשנת 2000.

* לאחר שיפור קל בשנים האחרונות, העונה חלה עלייה בכמות השירים הגזעניים ביציעי מכבי תל אביב (17 קריאות גזעניות) ובית"ר ירושלים (9 קריאות גזעניות).

* זילות בזכר השואה - עליה דרמטית במספר קריאות ושירי השואה ביציעים. כמעט בכל מחזור לאורך העונה נשמעו קריאות מסוג זה במגרשים השונים, בעיקר בקרב אוהדי מכבי חיפה והפועל תל אביב (כמעט מדי שבוע). ביציעי בני סכנין נשמעו השנה לראשונה קריאות "שתהיה שואה למכבי".

אבוקות ביציע של מכבי חיפה (ישי נאמן)
* "שיר האונס", שמהווה אלימות מילולית קשה נגד נשים, חזר ליציעי מכבי תל אביב.

* אירוע אלימות משטרתית חריג התרחש במשחק בין הפועל תל אביב למכבי חיפה באצטדיון סמי עופר.

* לראשונה, קבוצה עמדה לדין בגין קריאות הומופוביות (מכבי תל אביב) והאושמה. נציין לטובה, כי בסיום העונה עבר תיקון לחוק שקובע כי אמירות הומופוביות במגרשי הכדורגל הן עבירה פלילית.

* מכבי תל אביב נמצאה אשמה בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל 26 פעמים במהלך עונת 2021/2022 של ליגת העל, אחריה הפועל תל אביב (25), בית"ר ירושלים (24), מכבי חיפה (20), בני סכנין (17), מכבי נתניה (16) והפועל באר שבע (15). מכבי תל אביב עמדה לדין 5 פעמים בגין קריאות גזעניות, אחריה בית"ר ירושלים (3) ומכבי נתניה והפועל קריית שמונה (פעם אחת כ"א).

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות